Tisztelt Termelő, Feldolgozó és Kereskedő!
A Magyar Szója és Fehérjenövény Egyesület Szakmaközi Szervezetté alakulása miatt tagokat toboroz, mert az Európai Unió agrárpiaci rendtartásának intézményrendszerében fontos szerepet töltenek be az egyes ágazatokban szerveződő szakmaközi szervezetek. A szakmaközi szervezet részt vehet az államigazgatási szervek munkájában, döntés előkészítésében, véleményezésben, szükséges javaslatok kidolgozásában, a törvényben rögzített jogok gyakorlásában. Versenyjogi kivételeket élvez, ezáltal ágazati önszabályozást valósít meg.
Miért fontos a szakmaközi szervezet létrehozása?
Az egyes ágazatok liberalizációs folyamata következményeként csökkent a tagállami és uniós piacszabályozási eszköztár, azonban a Közös Agrárpolitika jelentős szerepet biztosít az egyes ágazatokban megvalósuló, alulról szerveződő, nyitott tagság elvén működő ágazati-szakmaközi önszabályozásnak. Ezt az önszabályozást a szakmaközi szervezetek hivatottak megvalósítani, melyek létrejöttének elősegítése és megerősítése kiemelt fontosságú annak érdekében, hogy az egyes ágazatokban hatékony piacszabályozás működhessen.
Mi a célja a szakmaközi szervezet létrehozásának?
A Magyar Szója és Fehérjenövény Szakmaközi Szervezet létrejötte közös érdekünk, hogy ne veszítsük el a fehérjenövények után járó támogatásokat, meg tudjuk tartani a jelen finanszírozási állapotot, sőt, ha lehet még inkább növeljük azt!
Fontos, hogy a fehérjenövények tekintetében a termelők és forgalmazók piaci magatartását országos szinten összehangoljuk, egyeztessük érdekeinket, ezzel elősegítve a kormányzat szakmai és jogalkotási tevékenységét, mert csak így lehetünk sikeresek a jövőben.
Kik lehetnek tagok?
A Magyar Szója és Fehérjenövény Szakmaközi Szervezet tagjai lehetnek a szója és fehérjenövény ágazatban érdekelt jogi személyek, jogi személyiséggel nem rendelkező szervezetek és természetes személyek (ideértve ezek országos és regionális szakmai vagy érdekképviseleti szervezeteit is).
Vadász Attila
elnök