Elsődleges célunk a fejlődés és a minél magasabb szakértelem megszerzése, ennek érdekében folyamatosan nyitottak vagyunk az új lehetőségekre, továbbá kiemelt figyelmet fordítunk a kutatás-fejlesztésre is, amelynek elérésében nagy segítséget nyújtanak az innovációs pályázati lehetőségek.
EIP-AGRI INNOVÁCIÓS PROJEKT
Az Európai Innovációs Partnerség (EIP-AGRI) pályázata keretein belül pozitív elbírálásban részesült Magas beltartalmi (PROFAT) értékű GMO-mentes szója növényvédőszer mentes termesztéstechológia lehetőségének vizsgálata című konzorciumi projektünk.
A projekt célja:
Magas beltartalmi (PROFAT) értékű GMO-mentes szója növényvédőszer-mentes termesztéstechnológia lehetőségének vizsgálata Magyarország 7 különböző szója termőtáján: A projekt indítását indokolja, hogy 2018. január 1-től a „10/2015. (III. 13.) FM rendelet az éghajlat és környezet szempontjából előnyös mezőgazdasági gyakorlatokra nyújtandó támogatás igénybevételének szabályairól, valamint a szántóterület, az állandó gyepterület és az állandó kultúrával fedett földterület növénytermesztésre vagy legeltetésre alkalmas állapotban tartásának feltételeiről” szóló jogszabály olyan változást fog hozni a szóját is érintően, hogy aki szóját termeszt, az csak akkor számolhatja el azt a zöldítésben EFA területként, ha a kultúrában a vetéstől a betakarításig nem használ növényvédő szert.
Eredmények:
EIP Agri – 2021 évösszegző EIP Agri – 2022 évösszegző EIP Agri – 2023 évösszegzőFOODCoST PROJEKT
Az Agrárközgazdasági Intézet konzorciumi tagként vesz részt az Élelmiszerek externáliákat internalizáló költségszámítása a szemléletváltás érdekében című projekt megvalósításában, amely vonatkozásában széleskörű gyakorlati adatgyűjtésre van szükség. Ez utóbbi ponton nyílt lehetősége Egyesületünknek bekapcsolódni a munkába, így csatlakozva egy nagy gazdasági jelentőségű, határokon átívelő kutatási programba
A projekt célja: